REJESTRACJA: Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00 +48 500 097 784 gznszczecin@gmail.com
Doświadczenie
16+ Lat praktyki
Dbałość
5/5 ocena klientów
Kompleksowość
24 zabiegi

Wrastający paznokieć

Najczęstsza dolegliwość związana ze stopami
Start > Oferowane usługi > Leczenie stóp > Wrastający paznokieć

Wrastające paznokcie

Dolegliwość ta ma miejse, gdy boczne krawędzie paznokcia palucha stopy podwijają się i rosnąc, wbijają się w wał paznokciowy. W pierwszej fazie występuje ból, obrzęk, zaczerwienienie zwłaszcza, gdy zakładamy buty oraz przy chodzeniu. W wyniku zaniedbania lub braku odpowiedniej higieny może dojść do zakażenia bakteryjnego. Dochodzi do znacznego znacznego nasilelnia się pbjawów, a po uciśnięciu, w miejscu wrastania, wydobywa się mętna, czasem ropna wydzielina.

Leczenie wrastających paznokci

Najczęstsze przyczyny wrastania paznokci:

  • niewłaściwe obcinanie paznokci
  • wady stopy
  • zbyt ciasne buty
  • otyłość
  • czynnik genetyczny

Jak poradzić sobie z wrastąjącymi paznokciami?

Istnieje kilka metod zwalczania i profilaktyki: Od założenia tamponów z płynem dezynfekcyjnym do założenia klamry. W przypadku zaawansowanego stanu zapalnego kierujemy pacjenta na pobranie materiału do badania bakteriologicznego. Na podstawie antybiogramu lekarz rodzinny może wypisać antybiotyk doustny.

 

W przypadku, gdy występuje tylko zaczerwienienie i obrzęk możemy zastosować tamponadę, czyli wsuniecie między paznokieć a wał paznokciowy miękkiej flizeliny nasączonej płynem dezynfekcyjnym, jednocześnie aby ułatwić gojenie można założyć klamrę drutową. Po opracowaniu paznokcia i założeniu klamry pacjent odczuwa natychmiastową ulgę.

 

Stosowana do tej pory metoda wycinania brzegu paznokcia klinowo przynosi ulgę tylko czasowo na 1-1,5 miesiąca. Zabieg trzeba powtarzać, ponieważ wyrastający paznokieć wrasta w wał paznokciowy. Założenie klamry nie tylko przynosi ulgę, ale poprzez uniesienie brzegów paznokcia „uczy” rosnąć go inaczej. W większości przypadków stosuje się 2-3 klamry zanim problem zniknie.

 

Przy wyprowadzaniu paznokci należy pamiętać o zakładaniu tamponów do wału paznokciowego do czasu wyrośnięcia paznokcia, czasami kurację prowadzi się dalej zakładając specjalne rurki na boczną krawędź paznokcia.

 

Metody postępowania, wykorzystywane w naszych gabinetach, są bardzo przyjazne dla pacjentów, przez co zaoszczędzą wiele strachu oraz, co istotniejsze, cierpienia.

Godziny przyjęć

Dni robocze08:00 - 18:00
Sobotado uzgodnienia
Niedzielanieczynne

Adres gabinetu

ul. Podhalańska 8
70-452 Szczecin

+48 500 097 784
gznszczecin@gmail.com